Cykl „Letnich wieczorów…” ukończony

Wczorajszego wieczora odbył się ostatni wykład z naszego cyklu „Letnich wieczorów w obserwatorium”. Pogoda dopisała i mieliśmy okazję podziwiać Saturna, przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS a także obiekty głębokiego nieba, jak mgławicę Pierścień M57, gromadę kulistą M13, Wielką Mgławicę w Andromedzie M31. Prawdziwi zapaleńcy, którzy zostali z nami do późnych godzin nocnych ujrzeli także Jowisza wraz z otaczającymi go czterema księżycami galileuszowymi, a także mogli sfotografować nasz Księżyc będący teraz w trzeciej kwadrze.

Księżyc w III kwadrze, 21.08.2011

Księżyc w III kwadrze, 21.08.2011

Podczas całej akcji odwiedziło nas ponad 200 osób dla których udzieliliśmy dwudziestu wykładów, pokazaliśmy nasz sprzęt oraz zdjęcia, jakie udało się nim uzyskać, a także przy pogodnych wieczorach ukazać piękno rozgwieżdżonego nieba.
Jeszcze przez ten tydzień można skorzystać z naszego teleskopu słonecznego, który stoi na placu przy kościele św. Mikołaja obok wystawy „Kalejdoskop – Przewrotne Oko” i poobserwować naszą dzienną gwiazdę, która jest w pięknej fazie wzrostu aktywności.
W związku z przygotowaniem szkół do rozpoczęcia roku szkolnego, chętnych na wieczorne obserwacje/zdjęcia bardzo prosimy o kontaktowanie się z nami drogą mailową.
Dziękujemy za wspólne przeżycia i zapraszamy ponownie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *