Relacja z sobotniej imprezy żuławskiego tulipana

W odpowiedzi na zaproszenie sołtysa Wiesława Zbroińskiego pojechaliśmy do Mokrego Dworu na imprezę Żuławskiego Tulipana. Zabraliśmy ze sobą trzy teleskopy: Lunta do obserwacji słonecznych, TEC-a do obserwacji wieczornych, a także Newtona (tak na wszelki wypadek).
Impreza udała się znakomicie! Pogoda dopisała i mimo podmuchów zimnego wiatru mieliśmy świetne warunki do obserwacji. W ciągu dnia do teleskopu słonecznego ustawiały się kolejki, na szczęście później został dowieziony dodatkowy teleskop w systemie Maksutova z nałożonym filtrem z folii mylarowej i kolejka skróciła się. Lunt umożliwiał oglądanie łuków plazmy unoszących się nad tarczą Słońca, z Maksutova natomiast widać było plamy słoneczne. Po zachodzie teleskopy zostały skierowane na Saturna, a na ścianę namiotu rzucaliśmy obraz z aparatu fotograficznego ustawionego na naszego satelitę, dzięki czemu widownia raczyła się widokiem księżycowych kraterów. Na zakończenie zabawy sołtys zorganizował wspaniały pokaz sztucznych ogni, który w wystrzałowym stylu zakończył całą imprezę.

tulipany

ekipa

1 myśl w temacie “Relacja z sobotniej imprezy żuławskiego tulipana

  1. Bardzo się cieszymy, że się państwu podobało oraz, że przyjechaliście 🙂 Zapraszamy w przyszłym roku 🙂 Słońca niestety nie udało mi się zobaczyć ale widok księżyca i saturna super 🙂 Dziękujemy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *