Warsztaty Rakietowe W Gdańsku – Noc Jurija Gagarina!

rakietowytczew

12 kwietnia wypadają dwie najważniejsze rocznice związanie z rozwojem kosmonautyki. Tego dnia w 1961 r. Jurij Gagarin jako pierwszy człowiek poleciał w kosmos, a dwadzieścia lat później w 1981 roku – odbył się pierwszy start promu kosmicznego (STS-1 Columbia) w USA. Upamiętniając wydażenia, 12 kwietnia ustanowiono Międzynarodowym Dniem Lotnictwa i Kosmonautyki.

W Gdańsku także mamy swoje obchody tych niezwykłych wydarzeń! Podczas Nocy Jurija w Zespole Szkół Autonomicznych organizujemy 4- godzinne warsztaty modelarstwa kosmicznego. Uczestnicy zbudują rakiety wyposażone w światło i wystartują o zmroku. Starty będą dobrze widoczne. W trakcie spotkania pokażemy filmy i zdjęcia. Będziemy opowiadać o kosmosie.

Warsztaty poprowadzą instruktorzy Polskiego Towarzystwa Rakietowego. Podczas zajęć wykorzystamy modele z zasobnikiem światła chemicznego, bezpieczne, sprawdzone, przeznaczone do startów z boiska szkolnego. Warsztatowa forma zapewnia najlepszy kontakt z materią. Uczestnicy będą montować, kleić, wiązać i startować! Zbudują rakiety napędzane silnikami klasy A.

Starty odbędą się na terenie Gdańskich Szkół Autonomicznych. Modele zawsze lądują na spadochronach. Silniki są wymienne i jednorazowe, modeli można używać wielokrotnie.

Koszt zajęć Uczestnicy pokrywają wartość materiałów użytych do budowy i startów (70 zł), płatne na miejscu. Po zakończonych warsztatach i zaliczonych startach rakiety stają się własnością uczestników.

Wiek uczestników Warsztaty adresowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno chłopców jak i dziewcząt. Uczestnicy w wieku do 12 lat muszą przyjść z opiekunem, a starsi – powyżej 12 lat, mogą samodzielnie budować model. W przypadku uczestników nieletnich, wymagana jest pisemna zgoda opiekunów prawnych (do wypełnienia na miejscu).

Miejsce Obserwatorium Gdańskich Szkół Autonomicznych, przy ul. Osiek 11

Termin środa, 12 kwietnia 2017, w godz. 16:00 – 20:00

Rejestracja https://goo.gl/hcgZAs od poniedziałku, 27 marca do poniedziałku, 10 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona do 60 osób.