Zaćmienie Słońca

Zobacz transmisję na żywo! (Kliknij)

Transmisja rozpoczyna się o 8:00 (CET), a kończy się o 11:00 (CET).
Serwis informatyczny obserwatorium:
Copyright Adam Dąbrowski – http://www.addabrowski.yoyo.pl

Update: Niestety aura zrobiła nam psikusa i aktualnie pada śnieg, w związku z czym na razie nie ma warunków umożliwiających obserwacje zaćmienia.

Uprzejmie zawiadamiamy, że jutro tj. 4 stycznia w godzinach od 9.00 do 10.30 Gdańskie Szkoły Autonomiczne organizują pokazy zaćmienia Słońca. Nasz zespół dysponuje jedynym w Trójmieście szkolnym obserwatorium astronomicznym wyposażonym w trzy teleskopy – w tym jeden z największych w kraju apochromatów oraz specjalny teleskop słoneczny umożliwiający obserwacje powierzchni Słońca a także protuberancji słonecznych.

Pokazy będą prowadzili pracownicy obserwatorium jednocześnie w trzech miejscach dla trzech różnych grup (łącznie 600 uczniów). Jeżeli tylko pogoda dopisze można spodziewać się bardzo widowiskowych efektów w pięknej scenerii gdańskiej starówki, gdyż zespół mieści się przy ulicy Osiek 11/12. Dodatkową atrakcją jest górująca nad dziedzińcem szkoły jedyna w Gdańsku obrotowa kopuła Obserwatorium, skąd obraz Słońca transmitowany będzie na żywo na naszej stronie internetowej.

Kontakt:

krzysztof.horodecki@gfo.pl, tel. 505 042 285
Krzysztof Horodecki
opiekun Obserwatorium

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *